צור קשר על עצמי מאמרים קבוצות הורים NLP-דמיון מודרך ו הנחיה משפחתית יחסים וזוגיות שינוי אישי דף הביתעל עצמי

כשנולדתי, ייעדו לי הוריי קריירה של מהנדס. בגיל 18, כשהתחלתי ללמוד (כעתודאי) הנדסה אוירונאוטית בטכניון, לרגע נראה היה שהדבר עומד לקרות. אולם כנראה שלא כך נגזר עלי, כי, למרות הציפיות, בגיל 20 החלטתי שאני מעדיף לעשות דברים אחרים: עבודה עם אנשים וגם יצירה.

חזרתי לשירות צבאי רגיל, ולאחריו התחלתי לבדוק מה אני בדיוק רוצה מהחיים. בין החיפושים, חזרתי לאוניברסיטה על מנת ללמוד פסיכולוגיה ופילוסופיה. את שארית שנות העשרים שלי ביליתי בחיפושים: עבודות, מערכות יחסים, וספרים. הרבה ספרים, והרבה שיחות. אולם את מקומי המדויק לא מצאתי. בכל מקום מצאתי פגמים, שום דבר לא הרגיש לי נכון.

על מנת לנוח מהחיפושים, ולפרנס משפחה, קפצתי לגיחה קצרה בעולם ההיי-טק. כמו רבים אחרים, הקפיצה הזו נמשכה הרבה יותר מהמתוכנן. את השנים החולפות בהיי-טק ניצלתי ללמוד עוד דברים, ביניהם: הנחיית קבוצות הורים במכון אדלר , הנחיה משפחתית במכון מעגלים , וגם דמיון מודרך ו-NLP במכללת רטר .

בתחילה לא באמת תכננתי לנסות לעבוד עם אנשים – הלכתי ללמוד בשביל עצמי, בשביל הכיף וההתפתחות האישית. אבל גיליתי שהחיידק ההוא לא עוזב אותי. שאני אוהב את העבודה עם אנשים, ושאני מרגיש שאני מצליח בה. שאני בעצם, כל שנים, מייעץ ועוזר לאנשים. וכך, משלא לשמה, יצא לשמה. הנחיתי קבוצות וסדנאות במשך כמה שנים, ובשנת 2006 התחלתי לעבוד גם בצורה פרטנית, זוגית ומשפחתית. אל הכתיבה והיצירה שנטשתי להרבה שנים, גם כן חזרתי – גם אם לא בקלות.

כיום, כמעט שלושים שנה לאחר שהחלטתי לשנות את כיוון חיי, אני מרגיש שאני כבר יודע מה פרוש "עבודה עם אנשים ויצירה". יכולתי להצטער שהדבר לקח כל כך הרבה שנים, אך אינני מצטער. אני מרגיש שהכרתי את החיים מהרבה זוויות – וזה היום חלק חשוב ממי שאני, וזה גם מהווה חלק חשוב ביכולת שלי להבין ולהתחבר לאנשים שונים, שהולכים בדרכים שונות.

ועדיין, זה איננו סוף הדרך שלי. הדרך שלי עדיין פתוחה.

מריוס

נ.ב. אני מנהל פורום "זוגיות במשבר" בתפוז, ואפשר לשאול אותי שם שאלות בנושא זוגיות.© 2009-2014 כל הזכויות שמורות למריוס זכריה