צור קשר על עצמי מאמרים קבוצות הורים NLP-דמיון מודרך ו הנחיה משפחתית יחסים וזוגיות שינוי אישי דף הבית


יחסים וזוגיות


"פעם היינו מאוהבים. ריחפנו על ענן והאושר היה עילאי. היום, לא רק שאנחנו כבר לא מאוהבים, אלא שממש צריך להתאמץ להרגיש את האהבה. לפעמים זה מרגיש כאילו שאנחנו במלחמה. אלמלא הילדים / המשפחה / הדירה / הכסף / המין / המצב / המחלה / הפחד (מחק את המיותר) , בכלל לא בטוח שהיינו נשארים יחד."

"למה זה קורה? למה העניינים לא יכולים פשוט ללכת טוב, מעצמם? הרי אנחנו אנשים בוגרים, עם רצון טוב, עם הישגים בתחומים אחרים... מה כבר ביקשנו? רק לחיות יחד בכיף!"

האם המצב הזה נשמע לך מוכר? אם כן, כדאי לדעת שדבר זה קורה, במידה כזאת או אחרת, לרוב הזוגות. השאלה היא: האם ניתן לתקן את המצב? או שאולי עדיף להתחיל מחדש, עם מישהו אחר?

החדשות הטובות הן: את רוב מערכות היחסים ניתן לתקן. ניתן להשיב את האהבה, אם יש מוכנות של שני הצדדים לעבוד על כך.

יותר מכך: עבודה זוגית איננה רק "תיקון תקלות", אלא היא תהליך שינוי והתפתחות אישי לכל אחד מבני הזוג, תהליך שקורה גם ביחד – וגם לחוד. לכן תהליך זוגי מוצלח יכול לסייע בפריצת דרך גם בתחומים אחרים, כמו עבודה, קריירה, משפחה, יחסים חברתיים, ועוד.

בעבודה זוגית משתתפים שני בני הזוג, אם כי מדי פעם יתכנו פגישות שבהן רק אחד/אחת מבני הזוג משתתף. התהליך כולל הקשבה חדשה, הכרה ברגשות ובצרכים של עצמנו ושל בן/בת הזוג, בדיקת חוזה הזוגיות הבלתי כתוב, ועדכונו כך שיקח בחשבון את הצרכים המהותיים של שנינו.

ישנם כמובן כלים רבים אשר השימוש בהם נעשה על פי הצרכים של הזוג הנועץ – כלומר שלכם. תהליך ייעוץ זוגי הוא בדרך כלל קצר יותר מתהליך אישי (אם כי הוא יכול להוביל, אם רוצים, גם לתהליך אישי). בממוצע הוא יכול להמשך 10-20 פגישות, ואחד היתרונות הגדולים שלו הוא שהשיפור מורגש מאוד מהר. אם לוקחים את התהליך ברצינות, ומוכנים לעשות שינוי, יש סיכוי טוב ששיפור זה יעמיק וישאר חלק בלתי נפרד מחייכם, ויחזיר את השמחה והאהבה אל הקשר שלכם.

עוד חומר בנושא זה תוכלו למצוא במאמר זה: "מדוע זוגיות מתדרדרת".

ועוד הרבה יותר חומר בבלוג שלי (באנגלית). אפשר לחפש שם לפי מילות מפתח או תגיות.© 2009-2014 כל הזכויות שמורות למריוס זכריה