צור קשר על עצמי מאמרים קבוצות הורים NLP-דמיון מודרך ו הנחיה משפחתית יחסים וזוגיות שינוי אישי דף הביתקבוצות הורים

הרבה אנשים מגלים, עם הפיכתם להורים, שאכן דרושים להם כלים נוספים להתמודדות עם אתגרי החינוך שמציבים לנו ילדינו. אין הורות ללא דילמות, קשיים ומדי פעם תסכולים.

קבוצות הורים הן מתנה אמיתית שהורים יכולים לתת לעצמם (ואגב כך, גם לילדיהם). המטרה של קבוצת הורים היא למידה חוויתית של עקרונות הורות, תוך כדי דיון, שיתוף, התייעצות וגם תמיכה הדדית.

אחת התגליות הגדולות של הורים בקבוצות כאלו היא העובדה שהם לא היחידים שמתלבטים בבעיות כמו שלהם. והגילוי הזה מאוד מקל על תחושת המצוקה שלעתים חשים הורים, וגם מסייע להם בבחירת פתרונות שמתאימים להם.

העקרונות שעל פי הם מתנהלות הקבוצות שאני מנחה, הם העקונות של אלפרד אדלר ורודולף דרייקורס, עקרונות שמכוני אדלר בארץ ובעולם מלמדים מזה שנים רבות. שיטה זו כוללת מצד אחד עקרונות פסיכולוגיים הומניים, המסייעים בהבנת תהליכי ההתפתחות של ילדים, ומצד שני, מתודולוגיות עבודה בקבוצה שהוכחו כיעילות כבר עשרות רבות של שנים.

אל דאגה – המתודולוגיות הללו כל הזמן מתעדכנות, ובעיקר מתאימות עצמם לקצב המשתנה של החיים בימינו: אנחנו רוצים תשובות בהירות יותר, ועם תוצאות מהירות יותר, בהשקעה קצרה יותר של זמן. למרות האילוץ שצורך זה מכניס לקבוצה, מצליחות קבוצות הורים היום להפיק הרבה מאוד גם בסדרת מפגשים קצרה של 8-12 פגישות (פעם פחות מ-24 פגישות נחשבו לדבר לא רציני...).

השתתפות בקבוצת הורים היא חוויה בפני עצמה, ולזוגות רבים היא ממש בילוי זוגי! באווירה נעימה ולרוב קלילה, עם הפעלות חוויתיות ועם התגבשות של קבוצה חברית, קל ונעים ללמוד, ולעתים קרובות נוצרים קשרים חברתיים חדשים שמאריכים ימים.

הקבוצות נמשכות בד"כ 12 מפגשים. אורך כל מפגש הוא קצת פחות משעתיים – שעה וחצי נטו ורבע שעה הפסקה באמצע. קבוצת הורים היא גם פתרון זול יחסית, מאחר ועלותה קטנה משמעותית מעלות סדרת פגישות פרטית.

קבוצות הורים מתחלקות לשתי קטגוריות עיקריות: קבוצות לגיל הרך המיועדות להורי ילדים עד גיל 10, וקבוצות הורי מתבגרים. בעוד העקרונות בשני המקרים הם דומים, הרי שדרכי הישום בגיל ההתבגרות שונות מהותית מאלו שבגיל הרך.© 2009-2014 כל הזכויות שמורות למריוס זכריה