צור קשר על עצמי מאמרים קבוצות הורים NLP-דמיון מודרך ו הנחיה משפחתית יחסים וזוגיות שינוי אישי דף הביתדמיון מודרך ו-NLP

דמיון מודרך ו-NLP הן שתי שיטות שונות, אך קרובות רעיונית, אשר מגיעות אלינו מארה"ב ומן המזרח, ואשר משולבות יחד בשיטה ייחודית שפותחה בארץ ב מכללת רטר לדמיון מודרך ו- NLP. שיטה זו זוכה בשנים האחרונות לפופולריות רבה, וחוזקה הוא ביכולת שלה לסייע בזמן קצר, בצורה ממוקדת, בהשגת מטרה ספציפית .

ההנחה מאחורי השיטה היא שהסיבות לדפוסי ההתנהגות הקבועים שלנו מעוגנות במידה רבה בחלקים הלא-מודעים של מוחנו. לכן, על מנת להשיג שינוי התנהגותי, מספקת השיטה טכניקות וכלים שמאפשרים לגשת לתכנים לא מודעים אלו ולבצע בהם שינוי. החוויה שעובר המונחה, הפוגש חלקים חבויים של עצמו, ויכול לשוחח עמם ולעשות בהם תיקון, היא מאוד עמוקה ומרגשת, גם למונחה וגם למנחה.

השיטה מסייעת גם למי שמתקשה לגבש מטרה מוגדרת היטב, או מתלבט/ת לגבי הגדרתה. הפגישה הראשונה בכל תהליך, ולעתים יותר מאחת, מוקדשת להגדרת המטרה באופן מפורט ובר ביצוע, כך שהמונחה הוא שלם איתה. רק לאחר מכן ממשיכים קדימה, להשגת המטרה.

שיטה זו מתאימה מאוד למי שרוצה, מכל סיבה שהיא, לטפל בנושא נקודתי בלי להזקק לתהליך מקיף. תהליך טיפוסי אורך כ-10 פגישות של שעה כ"א (יש כמה פגישות ארוכות יותר). מטרות נפוצות הן: הרזיה, הפסקת עישון, טיפול בפחדים, פריצת דרך מקצועית או זוגית וכו'. אך השיטה לא מוגבלת לכך, וכוחה הוא בכך שניתן לעבוד על כל מטרה שהיא, ובלבד שהאדם עומד מאחוריה.

מאידך, גם עם מי שרוצה לעבוד בצורה הרגילה של שיחות, ניתן לשלב מדי פעם טכניקות של דמיון מודרך ו-NLP. טכניקות אלו, המשתלבות היטב בתהליך השיחתי, עוזרות במצבים בהם אדם מתקשה להגיע לחומרים חבויים, בייחוד כאלו שכואבים במיוחד. וכך, שילוב טכניקות אלו במהלך השיחות מאפשר לאדם לחוות חוויה עמוקה יותר של שינוי וחיבור לעצמו, ולעתים קרובות מאפשר קפיצת דרך משמעותית קדימה.

למי שרוצה לקרוא עוד חומרים על השיטה, מומלץ לבקר באתר מכללת רטר .© 2009-2014 כל הזכויות שמורות למריוס זכריה